مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان


خبرگزاری ایسنا: بر اساس تحقیق جدید تغییرات اقلیمی در سرتاسر جهان با کاهش میزان دی‌اکسیدکربن اتمسفری حدود یک میلیون سال پیش آغاز شد.

به نقل از زی‌نیوز، دانشمندان نشان دادند که رشد و تغییر در صفحات یخ قاره‌ای با رویدادهایی که منجر به کاهش CO2 در عصر یخبندان بود، همزمان است.

گروه محققان دانشگاه ساوتهمپتون در بریتانیا دریافتند که این تغییرات از اواسط پلیستوسن (MPT) که حدود 400 هزار سال طول کشیده، آغاز شده است.

MPT تأثیرات طولانی‌مدت بر چرخه‌های زمین بین دوره‌های گرم و سرد آب‌وهوایی (دوره‌­های یخ عصر یخبندان) داشته است.

بیش از سه میلیون سال گذشته آب‌وهوای زمین به طور طبیعی هر 40 هزار سال، از دوره‌های یخبندان که در آن یخ‌های قاره‌ای بیشتر آمریکای شمالی و اروپا را تحت پوشش قرار دادند تا دوره‌های گرمایی دوره پیش از صنعتی شدن زمانی که بیشتر یخ‌های اروپا و آمریکای شمالی ذوب شدند، تغییر کرده است.

این چرخه‌های یخی که به Milkovych معروف هستند، با تغییرات منظم زمین به دور خورشید و دور خود که ناشی از کشش گرانشی سیاره‌های دیگر در منظومه شمسی است، مرتبط هستند.

حدود یک میلیون سال پیش در MPT این دوره چرخه‌ها به طور ناگهانی به هر 100 هزار سال تغییر یافت. به همین دلیل این تغییرات با دوره‌های مداری طبیعی همراه نیست و چالشی مهم در نظریه Milkovitch برای توضیح چرخه‌های عصر یخبندان محسوب می‌شود.

“تام چالک” از دانشگاه ساوتهمپتون اظهار کرد: میزان کم کربن طی دوره‌های یخبندان و میزان بالاتر آن در دوره‌های گرمتر نکته کلیدی از نیروی جزئی اقلیمی از چرخه‌های مداری است.

تغییرات اقلیمی و اثرات آن در حال افزایش است و مسائل مربوط به سکونت زمین در آینده نیز از بررسی‌های ضروری در این زمینه است.

نتایج این تحقیق در نشریه PNAS منتشر شده است.لینک منبع

مطلب تغییرات آب‌وهوایی زمین از چه زمانی آغاز شد؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :تغییرات آب‌وهوایی زمین از چه زمانی آغاز شد؟
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d8%a8%e2%80%8c%d9%88%d9%87%d9%88%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%da%86%d9%87-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a2%d8%ba/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: اگر به دنبال دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خود هستید و تصاویر و مدل های مختلفی را برای یافتن نمونه های ایده آل خود دیده اید، احتمالا با ما هم نظر هستید که اکثر آشپزخانه های مدرن و زیبا، دارای قفسه هایی باز و بدون درب هستند.

شاید تصور کنید که استفاده از این قفسه ها، راه خوبی برای نشان دادن ست های بشقاب و فنجان ها، و به کارگیری طرح و رنگ ظروف و وسایل آشپزی به منظور تزئین فضای آشپزخانه است. اما در اینجا مزیت های دیگری را نیز با هم بررسی خواهیم کرد، که شاید در تصمیم گیری شما برای نوسازی و چیدمان آشپزخانه تان موثر باشد و بتوانید با اطمینان بیشتری از قفسه های بدون درب در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.

1. فضای نگهداری ظروف را برایتان افزایش می دهند


اغلب فضای بالای کابینت های آشپزخانه بدون استفاده باقی می مانند. دسترسی به این نقاط از آشپزخانه معمولا به قدری سخت و دشوار است که از آنها چشم پوشی می کنیم و عملا بخش زیادی از فضای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه را بی استفاده می گذاریم. احتمالا اگر وسیله ای را در قسمت های بالای کابینت ها بگذارید، هر بار استفاده از این وسایل، به کابوسی برایتان تبدیل خواهد شد و برای برداشتن آنها حتما باید روی کانتر بایستید تا دستتان به آن قسمت های بالایی برسد.

از طرفی گوشه های دیوارها هم معمولا با ساختن کابینت های درب دار، تبدیل به فضاهایی بلا استفاده خواهند شد و نمی توانید ظروف و وسایل زیادی در این قسمت ها جای دهید. اما اگر به جای این کابینت های حجیم و دارای درب، از قفسه های طبقه ای ساده استفاده کنید، تمام این قسمت های دور از دسترس برایتان قابل استفاده خواهند شد و مطمئنا به این ترتیب فضای بیشتری برای نگهداری و قرار دادن ظروف در اختیار خواهید داشت.

مزیت های استفاده از قفسه های بدون درب در آشپزخانه

2. مهمانانتان احساس راحتی و صمیمیت بیشتری خواهند داشت


قفسه های باز و بدون درب، به مهمانان و افراد غریبه ای که وارد آشپزخانه تان می شوند، این احساس را منتقل می کنند که می توانند هر چه لازم داشته باشند را بردارند و به نوعی اختیار عمل خواهند داشت. مطمئنا همین مسئله باعث ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر در محیط آشپزخانه خواهد شد، و برای پیدا کردن هیچ وسیله ای نیاز به جستجوی زیاد و باز کردن درب های کابینت ها نخواهد بود. به همین خاطر با خیال راحت به مهمانان و دوستانتان می توانید بگویید که از خودشان پذیرایی کنند و آنها بدون هیچ سوالی استکانی برمی دارند و برای خودشان چای می ریزند!

3. فضا روشن تر و دلبازتر به نظر خواهد رسید


در خانه های امروزی که اغلب آشپزخانه هایی کوچک با فضای محدود دارند، استفاده از دکوراسیونی متناسب، که بتواند این فضاهای کوچک را دلبازتر و روشن تر نشان دهد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کابینت های دارای درب، ناخوداگاه موجب محدود شدن فضای آشپزخانه شده و دیوارها را به طور کامل می پوشانند. اما اگر از قفسه های باز استفاده کنید، ضمن استفاده کاربردی از فضا، در محیط های کوچک، محدودیت کمتری ایجاد خواهید کرد و به این ترتیب فضای آشپزخانه بازتر و بزرگ تر به نظر خواهد رسید.

مزیت های استفاده از قفسه های بدون درب در آشپزخانه

4. گردگیری و مرتب کردن وسایل ساده تر می شود


انجام گردگیری وسایل درون کابینت ها و مرتب کردن آنها، کاری است که هر چند وقت یک بار باید انجام شوند و در هر شرایطی که باشید برایتان امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. قفسه های بدون درب از این نظر کار شما را بسیار راحت می کنند و تنها با یک گردگیری ساده و چیدن مجدد وسایل روی طبقات می توانید آنها را مرتب کنید و بدون دردسر، همیشه آشپزخانه ای مرتب و تمیز داشته باشید.

به علاوه از آنجا که همیشه تمام ظروف و وسایل در دسترستان هستتند، و به راحتی از آنها استفاده می کنید، هیچوقت گرد و غبار فرصت نشستن روی آنها را نخواهند داشت! در ضمن بعد از هر بار استفاده از وسایل و بعد از شستن ظروف، خیلی راحت می توانید آنها را در جای خودشان بچینید و به این ترتیب هیچوقت آشپزخانه تان نامرتب و به هم ریخته نخواهد بود. احتمالا این مزیت را در زمان هایی که مهمان های زیادی در خانه دارید بیشتر احساس خواهید کرد.

مزیت های استفاده از قفسه های بدون درب در آشپزخانه

5. ساخت و نصب قفسه های بدون درب ارزان تر است


معمولا سفارش و ساخت کابینت های آشپزخانه، صرف هزینه بالایی را طلب می کند و به همین دلیل به ندرت به فکر تعویض و نوسازی آنها می افتید. اما قفسه های بدون درب کار شما را از این بابت هم راحت خواهند کرد. از آنجا که این قفسه ها اغلب ساده و بدون طراحی خاصی هستند، نیازی به صرف هزینه های زیاد نخواهید داشت و با کمترین مبالغ می توانید فضای مناسبی را برای چیدن وسایل و ظروف آشپزخانه مهیا کنید. مسئله مهم دیگر این است که این قفسه ها طراحی پیچیده و خاصی ندارند و به همین دلیل لازم نیست نگران قدیمی شدن مدل ها و از مد افتادن جنس و رنگ و طرحشان باشید.

6. می توانید ظروف خاص خودتان را در قفسه ها به نمایش بگذارید


قفسه های باز و بدون درب، جنبه تزئینی بسیار خوبی هم دارند و برای به نمایش گذاشتن ظروف خاص با رنگ ها و طرح های ویژه، فرصت خوبی را برایتان فراهم می کنند. پس به جای صرف وقت و هزینه برای مدل های کابینت ها و نگرانی از بابت هماهنگی رنگ آنها با دیگر وسایل و اجزای آشپزخانه، کافی است از قفسه هایی ساده استفاده کنید و در عوض از ظروف و وسایل کوچک آشپزخانه به عنوان اجزای دکوراتیو بهره گیرید.

مزیت های استفاده از قفسه های بدون درب در آشپزخانه

7. تست قفسه های باز برایتان هیچ هزینه ای ندارد


یکی از بهترین ویژگی هایی که می تواند شما را ترغیب به انتخاب قفسه های باز و بدون درب کند، این است که به راحتی می توانید با برداشتن درب کابینت های کنونی خودتان، استفاده از این قفسه ها را تست کنید. مطمئنا اگر از این مدل قفسه ها خوشتان نیامد و مزیت هایی که در اینجا برشمردیم، شما را قانع نکرد، می توانید دوباره درب کابینت هایتان را در سر جای خودشان قرار دهید و دکوراسیون آشپزخانه خودتان را بر اساس کابینت هایی که همین حالا نصب کرده اید، طراحی کنید.

مزیت های استفاده از قفسه های بدون درب در آشپزخانهلینک منبع

مطلب فواید استفاده از قفسه‌های بدون درب در آشپزخانه در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :فواید استفاده از قفسه‌های بدون درب در آشپزخانه
http://mofidestan.ir/%d9%81%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%82%d9%81%d8%b3%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%b1%d8%a8-%d8%af%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، میکروپلاستیک ها تکه های پلاستیکی کوچکتر از 5 میلی متر هستند که عمدتا از قطعات پلاستیکی بزرگ ناشی می شوند، میکروپلاستیک ها در اقیانوس ها جمع شده و به آهستگی به قطعات کوچکتر تجزیه می شوند.
این ذرات کوچک به نوعی شایع ترین نوع آلودگی دریایی محسوب می شوند اما اندازه بسیار کوچک آنها باعث می شود که هنگام بررسی های کارشناسان به حساب نیایند.
بر اساس ارزیابی یک مطالعه، 99 درصد پلاستیک های موجود در آب اقیانوس های جهان به حساب آورده نمی شوند.
اکنون محققان با استفاده از یک رنگ فلورسنت که به طور خاص به پلاستیک می چسبد موفق شده اند که روش جدیدی برای مشخص کردن میکروپلاستیک ها ابداع کنند.
آنها با استفاده از این روش ذرات میکروپلاستیک بسیار بیشتری از آنچه پیش از این تصور می کردند، پیدا کردند.
‘گابریل ارنی کاسولا’ از دانشگاه وارویک در انگلیس که هدایت این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: با استفاده از این روش می توان مجموعه عظیمی از نمونه ها را بسیار سریع آنالیز کرد و مقادیر زیادی داده در زمینه کمیت میکروپلاستیک ها در آب دریا یا به طور موثر در هر نمونه زیست محیطی به دست آورد.’
محققان در این مطالعه با اضافه کردن رنگ به نمونه های آب گرفته شده از ساحل اطراف پلیموت، به راحتی توانستند این تکه های ریز پلاستیکی را در زیر میکروسکوپ مشاهده کنند.
آنها گفتند: بسیاری از ذرات کشف شده حتی کوچکتر از عرض تار مو بودند اما حتی آنها می توانند برای محیط زیست مضر باشند.
با این همه، جوزف کریستی-اولزا از دانشگاه وارویک که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، تاکید کرد که برای تایید یافته های اولیه این مطالعه لازم است که این روش در بررسی های آینده علمی ارزیابی شود.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
ttps://telegram.meلینک منبع

مطلب شناسایی میکرو آلاینده ها در اقیانوس ها با یک روش جدید در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :شناسایی میکرو آلاینده ها در اقیانوس ها با یک روش جدید
http://mofidestan.ir/%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88-%d8%a2%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%82%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%b3-%d9%87%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هنگامی که شما شروع به نوشتن یک متن در برنامه هایی نظیر ورد یا نوت پد و … می کنید، مکان نما خود را به حالت چشمک زن تبدیل کرده که شما را از محل تایپ کاراکتر ها آگاه کند. در صورتی که شما یک مانیتور با رزولیشن بالا داشته باشید یا اینکه مشکلاتی در مانیتور و صفحه نمایش شما وجود داشته باشد که مکان نمای چشمک زن را به راحتی نتوانید مشاهده و پیدا کنید، می توان با استفاده از تنظیماتی که در ویندوز 10 وجود دارد ضخامت مکان نما را تغییر داد.

در ترفند امروز نحوه تغییر ضخامت مکان نما در هنگام تایپ یک نوشته را برای کاربرانی که در مشاهده آن مشکل دارند، آموزش خواهیم داد. در ادامه همراه ترفندها باشید.

در تصاویر زیر می توانید ضخامت مکان نمای چشمک زن را قبل و پس از تغییر مشاهده نمایید:

ضخامت کوچک مکان نمای چشمک زن

ضخامت بزرگ مکان نمای چشمک زن

آموزش تغییر ضخامت مکان نما با استفاده از تنظیمات ویندوز 10

مرحله اول: ابتدا با استفاده از کلید های ترکیبی Windows+I به تنظیمات “Settings” ویندوز 10 مراجعه کنید. (برای مشاهده راه های دیگر مراجعه به تنظیمات ویندوز 10 از این لینک بهره ببرید)

مرحله دوم: در تنظیمات ویندوز 10 به بخش “Ease of Access” مراجعه کنید.

تنظیمات ویندوز 10

مرحله سوم: از بخش های سمت چپ بر روی گزینه “Other options” که در انتها وجود دارد کلیک کنید.

مرحله چهارم: پس از باز شدن صفحه Other options می توانید گزینه های موجود در آن را مشاهده نمایید. ما در این بین با گزینه Cursor thickness کار داریم.

تغییر ضخامت مکان نما

مرحله پنجم: اکنون با استفاده از گزینه “Cursor thickness” و نوار لغزنده ای که وجود دارد، ضخامت مکان نما را تغییر دهید. لازم به ذکر است که نوار لغزنده مقداری بین 1 تا 20 را داراست و هرچه نوار لغزنده را به سمت راست و عدد های بزرگتر هدایت کنید، مکان نمای شما ضخامت بزرگتری خواهد شد.

تغییر ضخامت مکان نمای تایپ

دیدگاه شما؟

در صورتی که سوال یا مشکلی در رابطه با آموزش بالا و مکان نمای چشمک زن دارید، در بخش نظرات این آموزش همراه ما باشید.

مطالب مرتبط با موضوع بالالینک منبع

مطلب ترفند تغییر ضخامت مکان نما در ویندوز ۱۰ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ترفند تغییر ضخامت مکان نما در ویندوز ۱۰
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%b6%d8%ae%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%86%d9%85%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-%db%b1%db%b0/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات